Witamy na stronie Polskiej Izby Opakowań

logo pio przezroczystePolska Izba Opakowań została utworzona w październiku 1994r. Jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą ponad 100 producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm a w szczególności małych i średnich. Zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne. Członkostwo w Izbie uwierzytelnia firmę wobec jej rynkowych partnerów. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych. Jest współorganizatorem konkursu na opakowanie PakStar.Prezesem Izby jest prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk

Dowiedz się więcej

Program "Dnia CBIMO na Targach Taropak"

Program "Dnia CBIMO na Targach Taropak"

 27.09.2016

10.00 - Otwarcie "Dnia CBIMO na Targach Taropak" w ramach Salonu Promocji PIO

10.00-12.00 Prezentacje posterowe oraz multimedialne dot. realizowanych projektów i opracowanych rozwiązań w obszarze "Innowacyjnych opakowań dla przemysłu spożywczego"

12.00-15.00 Spotkania indywidualne z zainteresowanymi partnerami gospodarczymi dot. możliwości współpracy 

UWAGA: informację dot. chęci spotkania prosimy o przekazywanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w dniu wydarzenia od godziny 10.00 (Salon Promocji PIO)  

16.00 - Zakończenie 

Miejsce: Salon Promocji Polskiej Izby Opakowań (pawilon 6A, stoisko 70)

UWAGA: Więcej informacji na temat działalności CBIMO w tym potencjału naukowo-badawczego roza tematyki realizowanych badań na stronie www.cbimo.zut.edu.pl 

III KONGRES PRZEMYSŁU OPAKOWAŃ

„Opakowania w łańcuchu dostaw”

27 września 2016 r.

MTP, Poznań

 
Polska Izba Opakowań co 2 lata organizuje Kongresy Przemysłu Opakowań (od 2012 roku) poświęcone wybranym zagadnieniom interesującym projektantów, producentów i użytkowników opakowań. W tym roku 27 września podczas targów TAROPAK zamierzamy „zająć się” tematem „Opakowanie w łańcuchu dostaw”. Celem debaty będzie uświadomienie projektantom i producentom opakowań oraz pakowanych produktów w jakich warunkach i sytuacjach znajduje się opakowanie wraz z produktem w drodze do konsumenta.
ikona word
formularz zgłoszeniowy
III Kongres Przemysłu Opakowań
 

Izba na targach TAROPAK

taropak logipak logoW dniach 26-29 września 2016 roku, MTP zapraszają na Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK (to już 30 edycja) oraz na I edycję Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu LOGIPAK.
Warto poinformować, iż Polska Izba Opakowań od 20 lat patronuje targom TAROPAK, wzbogacając ich program licznymi wydarzeniami promocyjnymi i edukacyjnymi. Podobnie będzie również na jubileuszowej edycji. Izba tradycyjnie zorganizuje zbiorowe stoisko dla firm – członków Izby oraz Salon Promocji do prezentacji ofert. Dużym wydarzeniem będzie także III Kongres Przemysłu Opakowań nt. „Opakowania w łańcuchu dostaw”. Podczas targów wręczone zostaną nagrody w Konkursie Opakowań PakStar oraz Student PakStar, a także tytuły Zasłużonych dla Przemysłu Opakowań.

Misja promocyjno-biznesowa na targi all4pack w Paryżu

all4pack plakatW dniu 15 listopada, 2. dniu Międzynarodowych Targów Opakowań all4pack (d. EMBALLAGE), Polska Izba Opakowań organizuje konferencję promocyjną „Oferta polskiego przemysłu opakowań”. Celem tego wydarzenia jest zaprezentowanie polskich firm opakowaniowych i ich ofert rynkowych. Uczestnikami konferencji będą przedstawiciele europejskich firm uczestniczących w targach all4pack oraz zwiedzający targi.

Informując o powyższym zachęcamy polskich producentów opakowań do skorzystania z tej niecodziennej okazji i do zaprezentowania ofert.

Przedsiębiorcy zainteresowani tą formą promocji proszeni są o zgłaszanie udziału w konferencji do 15 września br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 500 zł (netto). W ramach tej kwoty Izba zapewnia karty wstępu na targi all4pack (kategoria VIP) oraz możliwość 20-minutowej prezentacji oferty a także spotkania z zainteresowanymi partnerami rynkowymi. Formalności związane z transportem i zakwaterowaniem uczestnicy konferencji załatwiają we własnym zakresie i na własny koszt.

Konkurs na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej edycja 2016

plakatPIO

Mając na celu zwiększenie zainteresowania zagadnieniami szeroko rozumianego opakowalnictwa, Rada Polskiej Izby Opakowań podjęła decyzję o rozpisaniu Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej. Więcej o Konkursie tutaj
Poprzednie edycje Konkursu (2014 i 2015) cieszyły się dużym zainteresowaniem. W pierwszej edycji zgłoszono 10 prac, wyniki Konkursu zostały ogłoszon
Od stycznia 2016 roku ruszyłae na początku marca 2015, a 10 kwietnia podczas targów Packaging Innovations zostały wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców. Informację o stanie przebiegu drugiej edycji zamieścimy już wkrótce.
już trzecia edycja tego Konkursu. Termin zgłaszania prac do 31 grudnia 2016 r. Regulamin do pobrania poniżej.

ikona pdf

formularz do pobrania