Witamy na stronie Polskiej Izby Opakowań

logo pio

Polska Izba Opakowań  jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą ponad 100 producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn oraz urządzeń dla przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm. Zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych. Jest współorganizatorem konkursu na opakowanie PakStar.Uwaga zainteresowani udziałem w III Kongresie Przemysłu Opakowań

Za dwa tygodnie (30 czerwca) upływa termin zgłoszeń do udziału w Kongresie  na preferencyjnych warunkach (20% zniżki). Koszt udziału 400 zł od osoby (netto) zamiast 480 zł (netto)

Formularz zgłoszenia do pobrania poniżej

ikona word

formularz do pobrania


 III KONGRES PRZEMYSŁU OPAKOWAŃ

„Opakowania w łańcuchu dostaw”

27 września 2016 r.

Poznań

LOGO-KONGRES 1

Polska Izba Opakowań co 2 lata organizuje Kongresy Przemysłu Opakowań (od 2012 roku) poświęcone wybranym zagadnieniom interesującym projektantów, producentów i użytkowników opakowań. W tym roku 27 września podczas targów TAROPAK zamierzamy „zająć się” tematem „Opakowanie w łańcuchu dostaw”. Celem debaty będzie uświadomienie projektantom i producentom opakowań oraz pakowanych produktów w jakich warunkach i sytuacjach znajduje się opakowanie wraz z produktem w drodze do konsumenta. 

więcej


Publikacja „Opakowania w łańcuchu dostaw” – dobrym miejscem na reklamę

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy o możliwości zamieszenia reklamy Państwa firmy i jej oferty na stronach monografii wydanej z okazji III Kongresu Przemysłu Opakowań „Opakowania w łańcuchu dostaw”.

Monografia wydana będzie w nakładzie 2 500 egz., format B5 i będzie rozpowszechniana wśród uczestników Kongresu (300 osób) oraz wśród wystawców i zwiedzających targi LOGIPAK oraz POLAGRA FOOD, a także wśród uczestników licznych konferencji organizowanych w ramach wymienionych wyżej targów.

Ważnymi adresatami tej publikacji będą wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw (producenci opakowań, producenci pakowanych i transportowanych produktów, spedytorzy, pracownicy magazynów i sieci handlowych i inni).

Koszt zamieszczenia pełnokolorowej autorskiej reklamy lub artykułu promocyjnego (format B5) – 600 zł netto (członkowie Izby – 400 zł netto)

Termin zgłaszania ofert: 1 lipca br.

Termin przesyłania autorskich reklam i tekstów promocyjnych: 11 lipca

Szczegóły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Skorzystaj ze stoiska Izby na targach FachPack

FachPack-2016-Plakat

Skorzystaj ze stoiska informacyjno-promocyjnego Polskiej Izby Opakowań na targach FachPack w Norymberdze (27-29 września 2016)
Polska Izba Opakowań, również w tym roku dysponować będzie stoiskiem informacyjno-promocyjnym na targach FachPack. To dodatkowa możliwość zaprezentowania materiałów informacyjno-promocyjnych i reklamowych przez firmy, które samodzielnie nie wystawiają się na tych targach.
Izba zapewnia miejsce na stoisku do wyłożenia stosownych materiałów oraz wstęp na targi przedstawicielom firm. Stoisko będzie spełniać także funkcję punktu kontaktowego z potencjalnymi partnerami rynkowymi.
Firmy korzystające ze stoiska, partycypują w jego kosztach na preferencyjnych warunkach (1500 zł netto). Gwarantujemy miejsce dla 3-5 firm. Przedstawiciele firm korzystających ze stoiska Izby załatwiają we własnym zakresie przejazd i zakwaterowanie. Koszty kart wstępu pokrywa Izba.
Firmy zainteresowanych tą formą promocji prosimy o kontakt z biurem Izby przed 30 czerwca br.


Misja promocyjno-biznesowa na targi all4pack w Paryżu 

all4pack plakat

Biuro Polskiej Izby Opakowań informuje o organizacji w dniach 13-15 listopada misji biznesowo-promocyjnej na targi all4pack w Paryżu (d. Emballage) dla przedstawicieli firm zrzeszonych w Izbie, które nie występują na tych targach w charakterze wystawców.
Celem misji jest umożliwienie skorzystania ze zorganizowanej formy zwiedzania targowej ekspozycji oraz zaprezentowania oferty rynkowej w ramach towarzyszącej misji specjalnej konferencji promocyjnej
Ramowy program misji (wstępny):
13 listopada – wylot z Warszawy (16:20 Lot)
14 listopada – zwiedzanie targów
15 listopada – zwiedzanie targów, udział w konferencji promocyjnej, wieczorem odlot do Warszawy (19:20 Lot)
Orientacyjne koszty uczestnictwa ok. 2 500 zł w tym: przelot, zakwaterowanie, udział w konferencji, karty wstępu, status VIP
Zainteresowanych udziałem w misji prosimy o zgłaszanie udziału do 15 lipca br.


Izba na targach TAROPAK

taropak-logipak logoW dniach 26-29 września 2016 roku, MTP zapraszają na Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK (to już 30 edycja) oraz na I edycję Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu LOGIPAK.
Warto poinformować, iż Polska Izba Opakowań od 20 lat patronuje targom TAROPAK, wzbogacając ich program licznymi wydarzeniami promocyjnymi i edukacyjnymi. Podobnie będzie również na jubileuszowej edycji. Izba tradycyjnie zorganizuje zbiorowe stoisko dla firm – członków Izby oraz Salon Promocji do prezentacji ofert. Dużym wydarzeniem będzie także III Kongres Przemysłu Opakowań nt. „Opakowania w łańcuchu dostaw”. Podczas targów wręczone zostaną nagrody w Konkursie Opakowań PakStar oraz Student PakStar, a także tytuły Zasłużonych dla Przemysłu Opakowań.


Konkurs na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej

edycja 2016

plakatPIO

Mając na celu zwiększenie zainteresowania zagadnieniami szeroko rozumianego opakowalnictwa, Rada Polskiej Izby Opakowań podjęła decyzję o rozpisaniu Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej. Więcej o Konkursie tutaj

Poprzednie edycje Konkursu (2014 i 2015) cieszyły się dużym zainteresowaniem. W pierwszej edycji zgłoszono 10 prac, wyniki Konkursu zostały ogłoszone na początku marca 2015, a 10 kwietnia podczas targów Packaging Innovations zostały wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców. Informację o stanie przebiegu drugiej edycji zamieścimy już wkrótce.

Od stycznia 2016 roku ruszyła już trzecia edycja tego Konkursu. Termin zgłaszania prac do 31 grudnia 2016 r. Regulamin do pobrania poniżej.

 ikona pdf
    regulamin do pobrania
 

 

 

czlonkowien2

 ibon
 
 Wydarzenia:
RosUpack16 150x200 polska wersja
FM 150x200
 taropak ban
 FachPack-2016-Plakat
 all4pack plakat