Witamy na stronie Polskiej Izby Opakowań

logo pio przezroczystePolska Izba Opakowań została utworzona w październiku 1994r. Jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą ponad 100 producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm a w szczególności małych i średnich. Zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne. Członkostwo w Izbie uwierzytelnia firmę wobec jej rynkowych partnerów. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych. Jest współorganizatorem konkursu na opakowanie PakStar.Prezesem Izby jest prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk

Dowiedz się więcej

Walne Zgromadzenie Członków w 2017 roku

W związku z przygotowaniami do najbliższego Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Opakowań, Rada Izby zwraca się z prośbą (apelem) do członków Izby o aktywny udział w opracowywaniu Programu działalności Izby w roku 2017, poprzez przysłanie wniosków i propozycji, co do kierunków działalności oraz ważniejszych zadań do realizacji z punktu widzenia potrzeb firm zrzeszonych w Izbie. Rada Izby prosi także o kierowanie opinii wniosków i ocen dotyczących działalności Izby w 2016 roku.

Stosowne propozycje należy kierować na adres Biura Izby: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 stycznia 2017 roku.

Z Izbą na targach Warsaw Pack 2017

warsawexpo logo maeBiuro Polskiej Izby Opakowań informuje, że na podstawie porozumienia z Centrum Wystawowym PTAK WARSAW EXPO organizatorem targów opakowań (pakowania) Warsaw Pack (7-9 marca 2017 r.) organizuje zbiorową ekspozycję firm zrzeszonych w Izbie na wydzielonej przez Centrum Wystawowe strefie o powierzchni 180 m2.

Na powierzchni tej zabudowane będą indywidualne stoiska wystawowe o wymiarach 9, 12 i 15 m2 oraz Salon Promocji, jako miejsce zaprezentowania na otwartej powierzchni materiałów promocyjno-reklamowych, modeli (wzorów) opakowań, roll-upów i innych. 

Polska Izba Opakowań poszukuje kandydatów na stanowisko Zastępcy Dyrektora Biura

Zainteresowanych pracą na stanowisku Zastępcy Dyrektora Biura Polskiej Izby Opakowań prosimy o zgłaszanie swoich kandydatur na adres Biura Izby: ul. Konstancińska 11, 02-942 Warszawa, drogą pocztową lub elektronicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kandydaci na to stanowisko winni spełniać następujące wymagania:

  1. Wykształcenie wyższe II-go stopnia. Preferowane kierunki: techniczne; chemiczne; poligraficzne; ekonomiczne
  2. Ogólna znajomość problematyki opakowań (przemysł i rynek opakowań)
  3. Znajomość języków obcych. Preferowana znajomość języka angielskiego i rosyjskiego
  4. Doświadczenie w kierowaniu zespołami pracowników
  5. Preferowani będą kandydaci ze stażem pracy w firmach wytwarzających opakowania lub materiały opakowaniowe

Szczegółowych informacji co do charakteru pracy, obowiązków oraz pożądanych predyspozycji, udzieli dyr. Izby Wacław Wasiak w trakcie bezpośredniego spotkania.

Kontakt: tel. 603 648 492; 22 651 83 94; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osoby zainteresowane pracą na tym stanowisku prosimy o zgłaszanie swoich kandydatur do 20 stycznia 2017 r.

Konkurs na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej edycja 2016

plakatPIO

Mając na celu zwiększenie zainteresowania zagadnieniami szeroko rozumianego opakowalnictwa, Rada Polskiej Izby Opakowań pod koniec 2013 roku, podjęła decyzję o rozpisaniu Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej. 

Poprzednie edycje Konkursu (2014 i 2015) cieszyły się dużym zainteresowaniem. W pierwszej edycji zgłoszono ogółem 10 prac, a w drugiej edycji 11 prac. Wyniki Konkursu były ogłaszane na początku marca, a dyplomy i nagrody dla zwycięzców wręczane podczas kwietniowych targów Packaging Innovations. Więcej o wynikach drugiej edycji Konkursu (2015) tutaj

Od stycznia 2016 roku ruszyła już trzecia edycja tego Konkursu. Termin zgłaszania prac do 31 grudnia 2016 r. Regulamin do pobrania poniżej.

ikona pdf

regulamin i formularz do pobrania