Witamy na stronie Polskiej Izby Opakowań

logo pio przezroczystePolska Izba Opakowań została utworzona w październiku 1994r. Jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą ponad 100 producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm a w szczególności małych i średnich. Zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne. Członkostwo w Izbie uwierzytelnia firmę wobec jej rynkowych partnerów. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych. Jest współorganizatorem konkursu na opakowanie PakStar.Prezesem Izby jest prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk

Dowiedz się więcej

29 marca 2017 - Walne Zgromadzenie Członków

Szanowni Państwo

Decyzją Rady Polskiej Izby Opakowań, najblicze Walne Zgromadzenie Członków Izby odbędzie się w dniu 29 marca 2017 (środa). Uprzejmie prosimy o zarezerwowanie terminu i wyznaczenie Delegata do udziału w obradach. Materiały zostały do Państwa przesłane pocztą. Przypominamy o zabraniu przez przedstawiciela mandatu delegata. 

Biuro Izby

Izba na targach Packaging Innovations

PI 2017Targi Packaging Innovations są połączeniem ekspozycji wystawienniczej, spotkań ekspertów, jak i licznych wykładów, konferencji oraz premier innowacyjnych rozwiązań produktowych. Targi dedykowane są producentom i dystrybutorom wszelkiego rodzaju opakowań, etykiet, displayów, czy usług pakowania oraz konfekcjonowania. Na najbliższych targach w dniach 4-5 kwietnia swoją ofertę przedstawi niemal 200 firm z całej Europy. Organizatorzy spodziewają się też, że imprezę odwiedzi ok. 5000 profesjonalistów.

Podczas targów Polska Izba Opakowań dysponować będzie stoiskiem promocyjno-informacyjnym (hala zielona, stoisko D5) na którym swoją ofertę zaprezentują firmy firmy ARTBOX Sp. z o.o. oraz PAKMAR Sp.z o.o. Serdecznie zapraszamy również przedstawicieli pozostałych firm członkowskich do odwiedzenia stoiska Izby oraz zostawienia w celach promocyjnych swoich materiałów reklamowych (ulotki, broszury).

Ponadto w ramach organizowanych przez targi spotkań workShop, w dniu 4 kwietnia o godz. 13:30, Izba zaprezentuje opracowany wspólnie z Bankiem Zachodnim WBK pierwszy w Polsce ranking firm opakowaniowych, a także wręczy dyplomy jego laureatom

Więcej o samych targach na stronie www.packaginginnovations.pl

Konkurs na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej edycja 2017

plakatPIO

Mając na celu zwiększenie zainteresowania zagadnieniami szeroko rozumianego opakowalnictwa, Polska Izba Opakowań  podjęła decyzję o organizacji corocznego Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej. Poprzednie edycje Konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W ostaniej edycji (2016) zgłoszono ogółem 9 prac: 4 w kategorii prac magisterskich i 5 w kategorii prac inżynierskich/licencjackich. O ocenie nadesłanych prac zadecyduje Komisja Konkursowa. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w lutym 2017, a na początku marca zostaną wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców.

Od stycznia 2017 roku ruszyła już czwarta edycja tego Konkursu. Termin zgłaszania prac do 31 grudnia 2017 r. Regulamin do pobrania poniżej.

ikona pdf

regulamin i formularz do pobrania

Targowy katalog reklamowy opakowań oraz maszyn do pakowania żywności

W ramach przygotowań do Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych PLAGRA TECH oraz Targów Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD, które odbędą się w Poznaniu, w dniach 25-28 września 2017 roku, Polska Izba Opakowań zamierza opracować i wydać katalog reklamowy zawierający oferty firm produkujących opakowania do żywności, maszyny i urządzenia do pakowania żywności oraz maszyny i urządzenia do przetwórstwa żywności.

Publikacja przeznaczona jest dla producentów żywności i ma na celu udzielenie pomocy w znalezieniu dostawcy zarówno opakowań jak i maszyn i urządzeń do pakowania żywności. Stosowne informacje zostaną zawarte w rozdziale I. „Opakowania żywności” oraz w rozdziale II. „Maszyny i urządzenia do pakowania żywności”. Ważnym uzupełnieniem będzie III. rozdział "Maszyny do przetwarzania żywności".