Witamy na stronie Polskiej Izby Opakowań

logo pio przezroczystePolska Izba Opakowań została utworzona w październiku 1994r. Jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą ponad 100 producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm a w szczególności małych i średnich. Zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne. Członkostwo w Izbie uwierzytelnia firmę wobec jej rynkowych partnerów. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych. Jest współorganizatorem konkursu na opakowanie PakStar.Prezesem Izby jest prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk

Dowiedz się więcej

Konferencja "Opakowanie - Człowiek - Środowisko - Gospodarka"

W dniu 7 marca 2017 r. podczas Targów Techniki Pakowania i Opakowań WARSAW PACK, Polska Izba Opakowań wspólnie z PTAK WARSAW EXPO , zorganizuje II edycję konferencji "Opakowanie - Człowiek - Środowisko - Gospodarka". 

Podczas konferencji swoje referaty zaprezentują przedstawiciele uczelni wyższych, instytutów badawczych i przemysłu. Poniżej szczegółowy program konferencji

29 marca 2017 - Walne Zgromadzenie Członków

W związku z przygotowaniami do najbliższego Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Opakowań, Rada Izby zwraca się z prośbą (apelem) do członków Izby o aktywny udział w opracowywaniu Programu działalności Izby w roku 2017, poprzez przysłanie wniosków i propozycji, co do kierunków działalności oraz ważniejszych zadań do realizacji z punktu widzenia potrzeb firm zrzeszonych w Izbie. Rada Izby prosi także o kierowanie opinii wniosków i ocen dotyczących działalności Izby w 2016 roku.

Stosowne propozycje należy kierować na adres Biura Izby: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 30 stycznia 2017 roku.

Z Izbą na targach Warsaw Pack 2017

warsawexpo logo mae

Biuro Polskiej Izby Opakowań przypomina, że na podstawie porozumienia z Centrum Wystawowym PTAK WARSAW EXPO organizatorem targów opakowań i pakowania Warsaw Pack (7-9 marca 2017 r.), Izba organizuje zbiorową ekspozycję na wydzielonej przez Centrum Wystawowe strefie o powierzchni 180 m2.

Na powierzchni tej zabudowane będą indywidualne stoiska wystawowe o powierzchni 9, 12 i 15 m2Izba dysponować będzie również Salonem Promocji, jako miejscem zaprezentowania na otwartej powierzchni materiałów promocyjno-reklamowych

Zainteresowanych tą ofertą prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 20 stycznia 2017 r.

Konkurs na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej edycja 2017

plakatPIO

Mając na celu zwiększenie zainteresowania zagadnieniami szeroko rozumianego opakowalnictwa, Polska Izba Opakowań  podjęła decyzję o organizacji corocznego Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej. Poprzednie edycje Konkursu cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W ostaniej edycji (2016) zgłoszono ogółem 9 prac: 4 w kategorii prac magisterskich i 5 w kategorii prac inżynierskich/licencjackich. O ocenie nadesłanych prac zadecyduje Komisja Konkursowa. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w lutym 2017, a na początku marca zostaną wręczone dyplomy i nagrody dla zwycięzców.

Od stycznia 2017 roku ruszyła już czwarta edycja tego Konkursu. Termin zgłaszania prac do 31 grudnia 2017 r. Regulamin do pobrania poniżej.

ikona pdf

regulamin i formularz do pobrania